Tło

Debiutancki triathlon w Kleczewie

Debiutancki triathlon w Kleczewie

W niedzielę, 16 czerwca, Kleczew był po raz pierwszy gospodarzem triathlonu. Zawody odbyły się na Kleczewskiej Malcie, co zapewniło urozmaicenie tras dla wszystkich startujących.
Do kleczewskiego triathlonu przystąpiło ok. 100 zawodników z całej Polski. Na starcie stanęło zarówno wielu doświadczonych triathlonistów, jak i amatorów oraz kilku debiutantów. Kleczew reprezentowało pięcioro zawodników: Anna Szygenda, Agnieszka Ślebioda, Filip Kulczak, Remigiusz Szygenda i Andrzej Ślebioda.
Startujących oraz licznie przybyłych kibiców powitał burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski, który zachęcał do odwiedzin naszej gminy nie tylko przy okazji zawodów sportowych.
Zawodnicy startowali na dwóch dystansach: 1/8 IM oraz 1/4 IM. W przypadku krótszego dystansu sportowcy mieli do pokonania 0,475 km etapu pływackiego, 22,5 km etapu kolarskiego i 5,25 km etapu biegowego. Dłuższy dystans składał się z 0,95 km etapu pływackiego, 45 km etapu kolarskiego i 10,50 km etapu biegowego. Obydwa dystanse rozpoczęły się pływaniem (wspólne starty), następnie triathloniści wsiedli na rowery, by
przemierzyć wyznaczone trasy biegnące ulicami obok Kleczewa. Udział w zawodach zakończyli bieganiem po ścieżkach pieszo-rowerowych Kleczewskiej Malty.
Rywalizacja trwała około trzech godzin, a najlepsi zawodnicy pokonali trasę w czasie niewiele przekraczającym dwie godziny. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i nagrodami. Wręczali je Mariusz Musiałowski, burmistrz Kleczewa, i Anna Jabłońska, dyrektor kleczewskiego OSiR-u.
Pierwsze zawody triathlonowe w Kleczewie zakończyły się sporym sukcesem organizacyjnym. Planowana jest kontynuacja współpracy pomiędzy naszą gminą a głównymi organizatorami triathlonu i organizowanie w Kleczewie kolejnych edycji tej wymagającej w sferze sportowej i przygotowawczej imprezy.
Wyniki w poszczególnych kategoriach OPEN prezentują się następująco:
1/8 IM kobiet: 1. Agata Staniek, 2. Monika Wojciechowska, 3. Basia Jamrozik-Kapela;
1/8 IM mężczyzn: 1. Szymon Grudziński, 2. Artur Hankiewicz, 3. Marcin Robakowski;
1/4 IM kobiet: 1. Martyna Witecka, 2. Paulina Jamrosz-Grudzinska, 3. Marika Tuptyńska;
1/4 IM: mężczyzn: 1. Szymon Fajok, 2. Karol Żołnowski, 3. Artur Pawłowski;
Sztafety 1/8 IM: 1. Gaia Team (Dominik Brawata, Artur Szurgot, Justyna Schyller), 2. OSiR Kleczew (Agnieszka Ślebioda, Anna Szygenda, Remigiusz Szygenda).
Najlepszym mieszkańcem gminy Kleczew na dystansie 1/8 IM okazał się Filip Kulczak, natomiast w kategorii 1/4 IM najlepszym zawodnikiem z naszej gminy był Andrzej Ślebioda.

Wróć